0

ARTICON ekran, oldukça renkli ve çok çekici görünüyor yapmak için vaat eden, sanatsal karikatürümsü, nadir ve eşsiz bir simge paketidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok kombinasyon vardır. Sizin için en uygun bulana kadar etrafta oynayın.
Özellikler:

- Aşırı 2000 temalı simgeler.
- 17 Bulut duvar kağıtları.
- Birçok alternatif simgeler istediğiniz tarzınıza uygun.
- Muzei desteği.
- Google, Samsung, Boxer, Asus, Sunrise ve her stok takvim için Dinamik takvim desteği. Gelecekte daha fazla.
- Çoklu başlatıcısı desteği.
- 15+ Yeni bireysel uygulamalar sonraki her güncellemede + Alternatifler (istenirse) temalı.
- Simge isteği aracı.


öneriler

- 3D-ish (Gölge) etkisini gizlemek çünkü bu nedenle simgeler olarak güzel aramaz, siyah veya çok koyu duvar kağıtları kullanmayın.Destek:

Bunun yerine uygulamayı reytinge ve kötü neden bana iyi uymuyor ve daha iyi ne yapılabilir simgeleri hakkında şikayet bir e-posta göndermek değil. Ben dinlemek ve hızlı ben olabildiğince cevap ve bir sonraki güncelleme için değişiklikleri uygulayacak. Bunu simgeler beğeneceğinizi umuyoruz.

başka konular sadece e-posta veya Google Plus beni daire için.

iadesi için bana e-posta ya da bana mekân.

Articon is an artistic, cartoony, rare and unique icon pack that promises to make your screen looks pretty, colorful and very appealing. There are many combinations to choose from. Play around until you find the best fit for you. I hope everyone likes it. It is also my first icon pack ever made and I looking forward to keep updating it as soon as possible but be patient i might take some time due to university but don't worry as long as i'm alive Articon will be still alive too.

Features:

- Over 1,990 themed icons.
- 40+ Cloud Wallpapers.
- Many alternatives icons to fit your desired style.
- Muzei support.
- Dynamic Calendar support Google, Samsung, Boxer, Asus, Sunrise and every stock calendar. More in the future.
- Multi launcher support.
- 15+ New individual apps themed + Alternatives (if requested) in every next update.
- Icon request tool.
- Monthly updates.

Recommendations

- Don't Use black or very dark wallpapers because it will hide the 3D-ish looking effect therefore the icons won't look as beautiful.

Support:

Instead of rating the app poorly why not send me an email complaining about what icons does not fit well and can be done better. I will listen and answer as fast as i can and implement the changes for the next update. I hope you enjoy this icons.

For any other issues just email or circle me on Google Plus.

What's New

- Another quick fix
Brand new dashboard!!
20+ new customized icons added
Redesigned and Updated many apps! More in the future
Removed old and ugly icons - They are being redesigned

This app has no advertisements
Nasıl kurulur? Android [Apk] Oyun Nasıl Yüklenir? Eğer bilgisayardan indirdiyseniz dosyayı telefonunuza atmanız gerekiyor. Eğer indirdiğiniz dosya .rar ya da benzer uzantılıysa içerisindekileri çıkarmanız, arşivi açmanız gerekiyor. Telefonunuzda bu işlemi yapmak için WinZip Premium Zip Unzip Tool uygulamasını kullanabilirsiniz. Google Play dışından apk kurmak için telefonunuzda Ayarlar – Güvenlik – Bilinmeyen Kaynaklar ayarını açmalısınız. Android uygulamaları .apk uzantılıdır. Bu uygulamaya telefonuzda tıkladığınız zaman yükleme işlemi başlayacaktır. Kurulum tamamlandıktan sonra oyuna girmeye çalıştığınız zaman internetten dosya indirebilir. Bitmesini bekleyin. Android Obb [Data] Nasıl Yüklenir? Bazı Android oyunları Obb dosyasına ihtiyaç duyar. Obb dosyası genelde .rar şeklinde upload edilir. Eğer upload edilmiş bir obb varsa indirin ve arşivi açın. İçinden çıkan dosyayı “Android/obb/” klasörüne atmalısınız. Böyle bir klasör yoksa kendiniz oluşturabilirsiniz.
How to install? Android [apk] How to install the game? If you download files from your computer you need to take your phone. If those of you in removing the file is downloaded .rar or similar extensions, you need to open the archive. You can use WinZip Premium Zip Unzip Tool application to perform this operation on your phone. Set your phone to install apk from outside Google Play - Security - You must open the Unknown Sources setting. Android applications are .apk extension. The installation process will begin when you click this application on your phone. After the installation is complete when you try to enter the game you can download files from the internet. Wait until the end. Android Obb [Data] How to Install? Some Android games need to Obb file. Obb file generally upload as s .rar. If you download an obb has been upload and open the archive. Copy the file to "Android / obb/" folder. If obb folder dosn't exist, you can create one.
http://www.appsandgames.org

Yorum Gönder Blogger Disqus

 
Top